Cena: | 1 950 Kč |
Snížená cena | 1 650 Kč i Snížená cena platí pro studenty denního studia, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, matky samoživitelky a invalidní důchodce. V případě uplatnění slevy pošlete prosím kopii dokladu, který Vás ke slevě opravňuje. |
Seznámil jsem se s obchodními podmínkami tohoto e-shopu a souhlasím s nimi.
Seznámil jsem se s podmínkami zpracovávání a ochrany osobních údajů na tomto e-shopu a souhlasím s nimi.
Termín | so 8.5.2021 (9:00-19:00) - ne 9.5.2021 (9:00-16:00) |
Místo konání | Komunitně kulturní centrum ART na Letné, Nad Královskou oborou 55, Praha 7 (https://www.kkcart.net/kde-nas-najdete) |
Pro koho je seminář určen
Popis semináře
Náplní semináře je provedení účastníků po jedné z cest od individuální (auto)arteterapie ke kolektivnímu uměleckému malování. Cílem semináře je, kromě mnohého jiného, nadchnout účastníky pro celkovou filozofii výtvarné metody/hry Triangl. Její zvládnutí umožní účastníkům jednak participovat na velké výstavě obrazů SPOLU 2021 a také využívat metodu k (auto)arteterapeutickým účelům. Všichni bez rozdílu v sobě máme zabudovanou schopnost vyjadřovat se jak slovem, tak obrazem a výstupem systematické výtvarné činnosti není jen „umělecký“ artefakt, ale i tvořivé a novým výzvám otevřené životní nastavení.
Co se na semináři dozvíte
Formou amerického digitálního výtvarného projektu Iris se dozvíte, jak si namalovat obraz dohromady s vámi vybraným světovým malířem.
Jak malovat kolektivně napříč kulturami a generacemi si zkusíte s využitím technik tzv. smejváku, akrylových obtisků a metodou/„hrou” Triangl.
Pro seminář není potřeba mít výtvarné nadání nebo zkušenosti.
Pomůcky
Pomůcky budou k dispozici na místě, vezměte si s sebou staré noviny, případně hadr.
Magdalena Westman začala během studia arteterapie na JU výtvarně pracovat (od roku 2014) s mentálně hendikepovanými klienty v denním stacionáři Spolku Stéblo v Boroticích. Postupně se stala také kurátorkou výstav obrazů SPOLU každoročně organizovaných v Galerii Ambit (Klášter františkánů, Praha). Ve výtvarné práci akcentuje především sociální rozměr a skrze kolektivní výtvarnou tvorbu se snaží propojovat lidi napříč sociálními skupinami, kulturami a generacemi. Za velkou inspiraci ve své práci považuje postmodernistické pojetí psychoterapie, arteterapie i výtvarného vzdělávání. Také seznámení se s neevropským uměním během života v Jižní Africe. Více informací na www.labea.cz.
Více zde.