nikolai_tomas.jpg

Mgr. et Mgr. Tomáš Nikolai, Ph.D.

ORCID https://orcid.org/0000-0002-0104-7228


Studijní programy: 

Psychologie

Vyučované předměty: 

Psychologie zdravotní a klinická, Psychodiagnostika v klinickopsychologické praxi

Kontakt: 

nikolai@centrum.cz 

Konzultace:

po výuce nebo dle domluvy, PVŠPS Hekrova 

 

Stručné CV

Pracuje jako vedoucí psycholog Laboratoře neuropsychologie Neurologické kliniky 1. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy (1. LF UK) v Praze. Je klinickým psychologem, který se zabývá zejména neuropsychologií a diagnostikou kognitivních funkcí. Doktorské studium absolvoval v oboru Lékařská psychologie a psychopatologie na 1. LF UK, kde je rovněž školitelem. Vystudoval jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě (FF) UK, kde rovněž obdržel magisterský titul v oboru pedagogika. Je zakládajícím členem České asociace pro neuropsychologii. Od roku 2018 je členem Rady Českomoravské psychologické společnosti. Dlouhodobě stážoval na prestižních zahraničních pracovištích (University College London, Velká Británie,  University of Tampere, Finsko, University of Amsterdam, Nizozemí aj.), pravidelně publikuje ve vědeckých časopisech. Pedagogicky působí na 1. LF UK a externě na Katedře psychologie FF UK a Pražské Vysoké Škole Psychosociálních Studií.

Web of Science ResearcherID: G-4883-2017

Researchgate

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020