bahnik_img_0047.jpg

doc. Mgr. et Mgr. Ing.Štěpán Bahník, Ph.D. 

samostatný vědeckovýzkumný pracovník

ORCID https://orcid.org/0000-0002-0579-6808

Studijní program:

Psychologie 

Kontakt: 

bahniks@seznam.cz

Konzultace: 

dle předchozí dohody 

Stručné CV

Je členem oddělení vědy a výzkumu na PVŠPS od roku 2017. Vystudoval podnikovou ekonomiku a management na FPH VŠE, psychologii na FF UK a biologii na PřF UK. Doktorské studium absolvoval na oddělení sociální psychologie na Julius-Maximilians-Universität Würzburg. Je členem Prague Laboratory for Experimental Social Sciences  (PLESS) a Centra vědy a výzkumu Fakulty podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, kde byl v roce 2023 jmenován docentem managementu a manažerské ekonomie. 

Odborně se zabývá psychologií usuzování a rozhodování, především pak morálním usuzováním, nečestností a zkreslením úsudků.

Osobní stránka

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020