Terapie zpěvem Kapacita semináře je naplněna. Již se nepřihlašujte.

_
s
Cena: 2 900 Kč
Snížená cena 2 350 Kč i Snížená cena platí pro studenty denního studia, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, matky samoživitelky a invalidní důchodce. V případě uplatnění slevy pošlete prosím kopii dokladu, který Vás ke slevě opravňuje.
Kapacita je naplněná.
Lektor:

Mgr. Pavla Štěpničková

Termín so 9:00-19:00 - ne 9:00-16:00
Místo konání PVŠPS, Hekrova 805, Praha 4   (https://www.pvsps.cz/nase-skola/kontakty…)

Pro koho je seminář určen

 • Psychoterapeuty se zájmem o alternativní přístup v psychoterapii
 • Lidi, kteří chtějí mají chuť zpěvem probudit radost
 • Lidi, kteří chtějí prolomit své vnitřní bloky při sebevyjádření
 • Lidi, kteří chtějí objevit svůj hlas a propojit se se svým potenciálem

Popis semináře

Dvoudenní zážitkový seminář  zaměřený na zpěv a dechová cvičení, na aktivaci tvůrčích schopností jedince a otevření cest ke zdroji vlastní síly a vnitřního klidu.
Seminář vede k prohloubení přirozených schopností za pomocí hudby a zpěvu jako univerzálního jazyka, kterému každý rozumí. Využívá prvků voicetherapy jako cesty k objevování a otevírání nejen lidského hlasu, ale i hlasu vnitřního, který nás naučí vnímat citem skutečnost a vyjádřit to, co opravdu cítíme.
Práce s hlasem jakýmkoli způsobem, ať jde o zpěv, recitaci, vydávání různých zvuků, nebo hlasová cvičení, živí podstatu toho, kdo jsme. Opakované zpívání silové písně pomáhá přirozenou cestou klidně a rytmicky dýchat. Vytváří zvukové vibrace v těle, jako kdybychom byli masírováni zevnitř. Mozkové vlny se mění a podporují uvolnění a kreativní vědomí. Společné zpívání podporuje i imunitní systém – zvyšuje koncentraci kortizolu, který zásobuje buňky kyslíkem. Upravuje krevní tlak a puls, zvyšuje podíl melatoninu (hormon podporující uzdravovací proces v těle), snižuje hormony, které vytvářejí stres, uvolňuje endomorfíny (zabraňují bolesti) a protein interleukin 1 (na tvorbu krve).
Zpívání chants není tajemný rituál. Pro lidi na celém světě je zpěv důležitým léčivým prostředkem jak léčit tělo, uklidnit duši a přinést do života posvátnost.

V Africe se říká: „Když můžeš mluvit, můžeš zpívat, když můžeš chodit, můžeš tancovat.“ Společnosti v Oceánii prohlašují: „Když chcete vědět, jak vyjádřit pravdu, začněte zpívat.“

Co se na semináři dozvíte

 • Jakou léčivou sílu má zpěv
 • Krásné silové písně z celého světa
 • Zážitek kontaktu se svým vnitřním světem a svým hlasovým potenciálem
 • Význam silové písně  zpívání chants
 • Praktická dechová cvičení na uvolnění dechu a hlasu
 • Co je  intuitivní zpívání

Co si vzít s sebou na seminář

 • Pohodlné oblečení
 • Karimatku
 • V případě zájmu je možné vzít s sebou hudební nástroj (kytara, flétna, bubínek, chrastidla..)

Profil lektora

Mgr. Pavla Štěpničková, vystudovala Pedagogickou fakultu v Ostravě, obor jazyk český, hudební výchova a jazyk německý. Má za sebou psychoterapeutický výcvik Poradenství a psychoterapie zaměřená na klienta (PCA) a výcvik SUR. Absolvovala řadu seminářů FFSS EUROPE specializovaných na staré spirituální techniky léčby a tříletý nástavbový program šamanských technik ve Švýcarsku vedený Sandrou Ingerman. Má mnoholetou praxi s vedením relaxačních jazykových kurzů a seminářů zaměřených na osobnostní růst člověka formou aktivního nalézání jeho tvůrčích schopností. Má svoji soukromou praxi a rovněž pořádá workshopy zaměřené na šamanské meditace a voice therapy. Vlastní hudební tvorbu prezentovala na CD „Návrat ztracené duše“, vydaném v roce 2006 a na CD „Voices of Intuition“, vydaném v roce 2012 a 2CD „Land of soul“, vydaném v roce 2018.
Více zde.


Zpět