Mgr. Pavla Štěpničková

Vzdělání, výcvik:

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Ostravě, obory Jazyk český, Jazyk německý, Hudební výchova. 20 let jsem učila němčinu pravou hemisférou v intenzivních relaxačních týdenních kurzech. Praktická i teoretická zkušenost s analogickým myšlením mne přivedla k zájmu o psychologii a psychoterapii, mým prvním sebezkušenostním výcvikem byl psychoterapeutický výcvik v PCA, poté SUR, který jsem ukončila zkouškou z psychoterapie. Před 22 lety mne oslovilo šamanství, které vnímám jako stálý zdroj inspirace pro práci se spiritualitou, s tím, co nelze „uchopit, pochopit, zařadit…“. Absolvovala jsem všechny semináře FFSS EUROPE (Foundation for shamanic study) a Tříletý šamanský výcvik ve Švýcarsku pod vedením Sandry Ingerman.

Působiště:

V současné době provozuji soukromou praxi a nabízím individuální terapie, vedu semináře se zaměřením na relaxace, šamanské meditace a prohloubení analogického, intuitivního myšlení. Zároveň se věnuji hudbě k meditacím a písním pro společné zpívání v kruhu.

Odborné zaměření, zájmy:

Vzhledem ke své učitelské praxi ve speciálních kurzech učení pravou hemisférou a jeho dosah na lidskou psychiku, prohloubení důvěry a radosti v životě člověka, mne nejvíce zajímá cesta, která vede k zapojení analogické části našeho mozku, která by přinesla úlevu přetěžovanému analytickému myšlení, které stojí na klíčových slovech Hodnocení, Kontrola a Jistota. Kromě relaxací, technik spojených s asociací a zpíváním stále nepřestávám hledat způsob, jak znovu obnovit kontakt s důležitým potenciálem našeho mozku, který nás propojuje s naším vnitřním světem a důvěrou.

Publikační a tvůrčí činnost:

Vlastní hudební tvorbu jsem prezentovala na CD „Návrat ztracené duše“, vydaném v roce 2006 a na CD „Voices of Intuition“, vydaném v roce 2012 a 2CD „Land of soul“, vydaném v nakladatelství Euromedia Group a.s. (Knižní klub) v roce 2018. V současné době dokončuji CD svých silových písní „Kruhy se točí“, které vyjde na podzim 2020.

Co byste doporučili ke čtení:

Pokud bych měla doporučit literaturu ke čtení, z beletrie by to byly určitě novely Čingize Ajtmatova, zvláště pak novela Sbohem, trpký živote a Džamila, která je pro mne nejkrásnějším vyprávěním o vášni a lásce k životu. Další knihou, kterou bych doporučila, která ovlivnila můj psychoterapeutický přístup, je kniha Záchrana ztracené duše Sandry Ingerman, která po dvaceti letech vyšla i v českém překladu v nakladatelství Maitrea. Kniha je vizionářským dílem, ve kterém Sandra Ingerman s vřelostí a soucitem popisuje úžasné výsledky kombinace záchrany duše se současnými psychologickými koncepty.

Motto, myšlenka, citát:

V mém životě i v mé práci je pro mne nejdůležitější hledání laskavosti a respektu, k sobě i k ostatním. Proto mne velmi fascinuje indiánské přísloví „Dřív, než ji budeš kritizovat a soudit její život, obuj si její boty a projdi se její cestou, projdi její minulostí, prociť její slzy, zažij její bolest, projdi roky, které ona prošla, zakopni na každém kameni, na kterém zakopla. Za každým vstaň a jdi dál, tak jako to udělala ona. A až potom můžeš soudit její chování a tvrdit, že ji znáš…“

Web:

www.osobniterapeut.cz

Kontakt:

[javascript protected email]
Tel.: +420 724 150 777

stepnickova-pavla.jpg

Přednášky:

Vzorce strachu (důvěra nebo strach v našem životě?)
Psychoterapie a šamanismus
Využití starých spirituálních technik v psychoterapii

Semináře:

Psychoterapie a šamanismus
Intuitivní imaginace a síla záměru
Důvěra místo strachu
Relaxační techniky a techniky zvládání stresu
Terapie zpěvem