vackova.jpg

Mgr. Lucie Vacková, Ph.D.

ORCID https://orcid.org/0000-0002-6012-1643

Studijní programy: 

Psychologie, Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii

Vyučované předměty: 

Práce s komunitou; Úvod do daseinsanalýzy, Supervidovaná odborná praxe; Daseinsanlytické poradenské preventivní programy v prostředí ZŠ - praxe 

Kontakt:

luciepegas@volny.cz

Konzultace: 

út 13 – 15 h. - PVŠPS Hekrova 805; pá. dle domluvy - PVŠPS Milánská 471 

Stručné CV

Odborná asistentka Pražské vysoké školy psychosociálních studií. Fyzioterapeutka, sociální pracovnice, psychoterapeutka, vysokoškolská učitelka. Místopředsedkyně České daseinsanalytické společnosti. Terapeutka a spoluzakladatelka dětské daseinsanalytické psychoterapeutické skupiny zabývající se problematikou šikany na Psychosomatické a psychoterapeutické klinice Eset. Zakladatelka daseinsanalytických poradenských preventivních programů v prostředí ZŠ, zaměřených na prevenci a léčbu šikany. Členka Rakouské daseinsanalytické společnosti.

Vzdělání: Pražská psychoterapeutická fakulta. Pražská vysoká škola psychosociálních studií, obor sociální politika a sociální práce se zaměřením na aplikovanou psychoterapii. Komplexní daseinsanalytické psychoterapeutické vzdělání. Doktorské studium v oboru filozofie na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Psychoterapeutické výcviky: psychodynamický BIG SUR 6; daseinsanalytický výcvik. V současné době prochází rozšiřujícím psychoterapeutickým vzděláním ve Vídni, v Rakouském daseinsanalytickém institutu.

 

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Výzva k účasti na výzkumu

V rámci Oddělení vědy a výzkumu PVŠPS probíhá studie, jež má za cíl převést a standardizovat zahraniční metodu International Adaptive Personality Inventory. Ta je určena k orientačnímu posouzení patologie v oblasti osobnosti. Do studie nyní hledáme dobrovolníky, kteří by vyplnili dvakrát výše uvedený inventář. Vyplnění trvá cca 20-25 min a je zcela anonymní. V případě zájmu prosíme o vyplnění na stránkách https://iapi.formr.org/ . Studie může významným způsobem napomoci v diagnostice poruch osobnosti. 
V případě dotazů můžete využít email [javascript protected email] 

Za řešitelský tým, Mgr. Filip Havlík

 25. 11. 2021
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2022/23.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020