vackova.jpg

Mgr. Lucie Vacková, Ph.D.

ORCID https://orcid.org/0000-0002-6012-1643

Studijní programy: 

Psychologie, Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii

Vyučované předměty: 

Práce s komunitou; Úvod do daseinsanalýzy, Supervidovaná odborná praxe; Daseinsanlytické poradenské preventivní programy v prostředí ZŠ - praxe 

Kontakt:

luciepegas@volny.cz

Konzultace: 

út 13 – 15 h. - PVŠPS Hekrova 805; pá. dle domluvy - PVŠPS Milánská 471 

Stručné CV

Odborná asistentka Pražské vysoké školy psychosociálních studií. Fyzioterapeutka, sociální pracovnice, psychoterapeutka, vysokoškolská učitelka. Místopředsedkyně České daseinsanalytické společnosti. Terapeutka a spoluzakladatelka dětské daseinsanalytické psychoterapeutické skupiny zabývající se problematikou šikany na Psychosomatické a psychoterapeutické klinice Eset. Zakladatelka daseinsanalytických poradenských preventivních programů v prostředí ZŠ, zaměřených na prevenci a léčbu šikany. Členka Rakouské daseinsanalytické společnosti.

Vzdělání: Pražská psychoterapeutická fakulta. Pražská vysoká škola psychosociálních studií, obor sociální politika a sociální práce se zaměřením na aplikovanou psychoterapii. Komplexní daseinsanalytické psychoterapeutické vzdělání. Doktorské studium v oboru filozofie na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy. Psychoterapeutické výcviky: psychodynamický BIG SUR 6; daseinsanalytický výcvik. V současné době prochází rozšiřujícím psychoterapeutickým vzděláním ve Vídni, v Rakouském daseinsanalytickém institutu.

 

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020