salova_d.jpg

Mgr. et Mgr. Dita Sálová, Ph.D.

Studijní program: 

Psychologie

Vyučovaný předmět: 

Psychologie zdraví

Kontakt: 

dita.salova@gmail.com

Konzultace: 

po předchozí domluvě, PVŠPS Milánská 481 

Stručné CV

Vystudovala Ústav Dálného východu (školitel prof. O. Král), absolventka magisterského studia psychologie na PVŠPS. Zapsána mediátorka (2015), t.č. pracuje jako psycholog ve zdravotnictví (Dětská psychiatrická nemocnice Opařany) a pokračuje v atestační přípravě v klinické psychologii.

Držitelka certifikátu z akupunktury (IPVZ, 2011), kurzů CŽV DAMU Kreativní pedagogika - Dialogické jednání (2013) a Hlas jako individualita (2015), akreditovaného kurzu ericksonovské hypnózy (New York E. Milton Society for Psychoterapy and Hypnosis, 2019) ad. Věnuje se dějinám lékařského diskurzu v zemích Dálného východu (zejm. japonská medicína), psychosomatickému myšlení a psychologii zdraví.

 

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020