20171030_104211.jpg

Doc. MUDr. PhDr.
Jan Poněšický, Ph.D. 

Studijní programy: 

Psychologie, Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii

Vyučované předměty:

Psychopatologie dospělých; Psychodynamické myšlení a psychoterapie; Zákady psychoterapie

Kontakt:

PVŠPS, Hekrova 805, tel. 267 913 634

Konzultace:

po předchozí domluvě 

Stručné CV

Lékař psychiatr, atestace z psychiatrie, absolvent studia jednooborové psychologie na FF UK, absolvoval výcvik SUR a v Německu psychoanalytický výcvik. Členem akademické rady PVŠPS od roku 2001, vyučuje psychosomatiku, psychopatologii a psychoanalýzu, přednáší na Pražské psychoterapeutické fakultě a na fakultě humanitních studií v Praze. Člen KAN, pro členství a politické angažování po r. 1968 potíže z politických důvodů. Do r. 1977 pracoval v Psychiatrické léčebně Horní Beřkovice, po emigraci do NSR pracoval v Dr. Heines Klinik für Psychiatrie und Psychotherapie in Bremen, v Universitní nemocnici Tiefenbrunn, na katedře psychoterapie a psychosomatiky Düsseldorf, do roku 1996 byl primářem Psychosomatické kliniky Isny. Od r. 1996 vedoucí oddělení pro léčbu poruch příjmu potravy a hraničních osobností na Psychosomatické klinice Bergieshuebel u Drážďan. Výcvikový terapeut a supervizor v psychoanalýze a skupinové psychoterapii, výcvikový terapeut bálintovských skupin.

 

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020