MUDr. Martina Hrnčířová

Studijní program:

Psychologie

Vyučovaný předmět: 

Psychiatrické minimum - duševní nemoci a  možnosti léčby

Kontakt: 

martina-d@seznam.cz

Konzultace:

e-mail, konzultace dle předchozí domluvy

Stručné CV

Studovala na 1. LF UK Praha obor všeobecné lékařství, praxe: v Psychiatrické léčebně Kosmonosy, Lince důvěry a SOS centru psychoterapie v MB, Psychiatrické ambulance Mělník, jako vězeňský psychiatr (Jiřice a Liberec), od r. 2012 samostatná ambulantní praxe v Mladé Boleslavi. Atestace 1. a 2. v oboru psychiatrie, funkční specializace v systemické psychoterapii. Absolvent daseinsanalytického výcviku. Člen profesních sdružení: Člen ČLK, České psychoterapeutické společnosti, České daseinsanalytické společnosti, České lékařské společnosti JEP, sekce psychoterapie a ambulantní psychiatrie. Autor knihy Klidná mysl v dobách zlých a spoluautor knihy Stromy mě znají jménem.

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020