img_2998.jpeg

doc. PhDr. Bc. Alena Hricová, Ph.D.

ORCID https://orcid.org/0000-0003-0549-4962

 

 

Studijní programy: 

Psychologie, Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii

Vyučovaný předmět:

Úvod do teorie a metod sociální práce; Metodologie sociálních věd; Aktuální pokroky v sociální psychologii; Multivariační statistická analýza dat 

Kontakt: 

ali.kajanova@email.cz

Konzultace:

PVŠPS, Milánská, online po předchozí domluvě,

Stručné CV

Vystudovala psychologii a sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovo univerzity v Brně, obor Rehabilitační psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (ZSF JU). PhDr. získala v oboru sociální práce v Nitře, Ph.D. ve specializaci ve zdravotnictví na ZSF JU, stejně jako docenturu v oboru zdravotně sociální péče. Věnuje se především sociální práci s marginalizovanými skupinami, sociální exkluzi, romské minoritě a metodologii v sociálních vědách. Má mnohaleté zkušenosti s praktickou sociální prací s marginalizovanými a primární a sekundární prevencí.

Je autorkou různých projektů a publikací s výše uvedenou tématikou.

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020