markova_hana.jpg

Mgr. Hana Horáková, Ph.D.

ORCID: https://orcid.org/ 0000-0003-4192-1423


Studijní program

Psychologie

Vyučované předměty: 

Psychologie zdravotní a klinická, Psychodiagnostika v klinickopsychologické praxi

Kontakt: 

hana@markovaa.cz

Konzultace:

po výuce nebo dle domluvy, PVŠPS Hekrova 

 

Stručné CV

Pracuje jako klinická psycholožka na Neurologické klinice při 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy (2. LF UK) ve Fakultní nemocnici Motol (FNM), kde se zaměřuje především na neuropsychologickou diagnostiku kognitivních poruch dospělých. Výzkumně se zabývá zejména subjektivními a objektivními kognitivními markery časných stádií neurodegenerativních onemocnění. Od roku 2021 je školitelkou v doktorském studijním programu oboru Lékařská psychologie a psychopatologie na 1. lékařské fakultě UK. Vystudovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě UK a doktorské studium absolvovala v oboru Neurovědy na 2. LF UK. Dlouhodobě stážovala na prestižních zahraničních pracovištích (St Thomas´s Hospital, London, & Institute of Psychiatry, King´s College London (KCL), UK; Center for Neuroscience, Brigham and Women´s Hospital, & Harvard Aging Brain Study, Massachusetts General Hospital, Boston, USA). Pravidelně publikuje ve vědeckých časopisech a je spolueditorkou monografie "V bludišti jménem Alzheimer: na co v ordinaci nezbývá čas" určené laické veřejnosti. 

Web of Science ResearchID: C-7836-2018

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Výzva k účasti na výzkumu

V rámci Oddělení vědy a výzkumu PVŠPS probíhá studie, jež má za cíl převést a standardizovat zahraniční metodu International Adaptive Personality Inventory. Ta je určena k orientačnímu posouzení patologie v oblasti osobnosti. Do studie nyní hledáme dobrovolníky, kteří by vyplnili dvakrát výše uvedený inventář. Vyplnění trvá cca 20-25 min a je zcela anonymní. V případě zájmu prosíme o vyplnění na stránkách https://iapi.formr.org/ . Studie může významným způsobem napomoci v diagnostice poruch osobnosti. 
V případě dotazů můžete využít email [javascript protected email] 

Za řešitelský tým, Mgr. Filip Havlík

 25. 11. 2021
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2022/23.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020