fendrych_maz.jpeg

Mgr. Adéla Fendrych Mazancová, Ph.D.

Studijní programy:

Psychologie

Vyučované předměty:

Psychologie zdravotní a klinická

Kontakt:

e-mail: adelamazancova@gmail.com

Konzultace:

časy dle předchozí domluvy, PVŠPS Hekrova

Stručné CV

Studovala pregraduálně na Pražské vysoké škole psychosociálních studií bakalářské studium sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii a na Filozofické fakultě UK magisterské studium jednooborové psychologie. Doktorské studium ukončila v oboru Lékařská psychologie na 1. lékařské fakultě UK. Absolvovala stáže na prestižních zahraničních pracovištích (Alzheimer Center Amsterdam, University Medical Centers, Netherlands; Neurosciences Center, Brigham and Women’s Hospital & Harvard Aging Brain Study, Massachusetts General Hospital, Boston, USA). Jejím výzkumným zájmem jsou kognitivní změny u časných stádií Alzheimerovy nemoci a dalších neurodegenerativních onemocnění. Je spolueditorkou monografie „V Bludišti jménem Alzheimer“ a pracuje jako psycholožka ve Fakultní nemocnici Motol.  

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020