Arteterapie – Umění pro život 6 volných míst

_
s
Cena: 3 200 Kč
Snížená cena 2 650 Kč i Snížená cena platí pro studenty denního studia, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, matky samoživitelky a invalidní důchodce. V případě uplatnění slevy pošlete prosím kopii dokladu, který Vás ke slevě opravňuje.

Pro objednání se musíte přihlásit.
Pokud nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

Lektor:

Magdalena Westman-Kocábová

Termín 16.-17.11.2024 so (9:00-19:00) - ne (9:00-16:00)
Místo konání Komunitně kulturní centrum ART na Letné, Nad Královskou oborou 55, Praha 7   (https://www.kkcart.net/kde-nas-najdete)

Pro koho je seminář určen

  • Pro otevřené lidi zajímající se o arteterapii a toužící se dozvědět o oboru více.
  • Pro ty, kdo cítí potřebu odblokovat v sobě inhibovanou kreativní energii (blok často vzniklý jako následek nevhodného školního vzdělávání v předmětu výtvarná výchova), dále ji rozvíjet a pomáhat v jejím rozvíjení dalším lidem.
  • A konečně pro ty, kdo věří v transformativní moc umění (psychohygiena, prevence), v jeho schopnost propojit lid napříč kulturami a budovat svět, který bude o něco lepší než je ten dnešní.

Popis semináře

Seminář je rozdělen do dvou celků. Teoretického a sebezkušenostního (workshop) v poměru 1:2. Malování probíhá formou, individuální, individuálně-kolektivní a plně kolektivní. Součástí je reflexe tvorby. Cílem dvoudenního setkání je AHA efekt/zážitek, který se postará o další…

Co se na semináři dozvíte, co si vyzkoušíte, co shlédnete

  • Představení knihy ARTETERAPIE – Od individuální zkušenosti ke kolektivním souvislostem (zejména ukázky arteterapeutické práce s různými skupinami klientů)
  • Worskshop-výtvarné metody pro individuální a kolektivní malování (metoda pohlednice, metoda smejvák, metoda dům, dvoufázová metoda kolektivního malování triangl, metoda laik s využitím umělé inteligence)
  • Přelomový filmový dokument BBC o lidské tvořivosti

Pro seminář/workshop není potřeba mít výtvarné nadání nebo zkušenosti. Všichni bez rozdílu v sobě máme zabudovanou schopnost vyjadřovat se jak slovem, tak obrazem, Výstupem systematické výtvarné činnosti nemusí být jen umělecký artefakt, ale i tvořivé a novým výzvám otevřené životní nastavení.

Pomůcky budou k dispozici na místě, vezměte si s sebou staré noviny, případně hadr.

Účastníci/ce semináře si budou moci koupit s výraznou slevou knihu ARTETERAPIE – Od individuální zkušenosti ke kolektivním souvislostem

Profil lektora

Magdalena Westman začala během studia arteterapie na JU výtvarně pracovat (od roku 2014) s mentálně hendikepovanými klienty v denním stacionáři Spolku Stéblo v Boroticích. Postupně se stala také kurátorkou výstav obrazů SPOLU každoročně organizovaných v Galerii Ambit (Klášter františkánů, Praha). Ve výtvarné práci akcentuje především sociální rozměr a skrze kolektivní výtvarnou tvorbu se snaží propojovat lidi napříč sociálními skupinami, kulturami a generacemi. Za velkou inspiraci ve své práci považuje postmodernistické pojetí psychoterapie, arteterapie i výtvarného vzdělávání. Také seznámení se s neevropským uměním během života v Jižní Africe.Více informací na www.labea.cz.
Více zde.


Zpět