20171030_104211.jpg

Doc. MUDr. PhDr.
Jan Poněšický, Ph.D. 

Studijní programy: 

Psychologie, Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii

Vyučované předměty:

Psychopatologie dospělých; Psychodynamické myšlení a psychoterapie; Zákady psychoterapie

Kontakt:

PVŠPS, Hekrova 805, tel. 267 913 634

Konzultace:

po předchozí domluvě 

Stručné CV

Lékař psychiatr, atestace z psychiatrie, absolvent studia jednooborové psychologie na FF UK, absolvoval výcvik SUR a v Německu psychoanalytický výcvik. Členem akademické rady PVŠPS od roku 2001, vyučuje psychosomatiku, psychopatologii a psychoanalýzu, přednáší na Pražské psychoterapeutické fakultě a na fakultě humanitních studií v Praze. Člen KAN, pro členství a politické angažování po r. 1968 potíže z politických důvodů. Do r. 1977 pracoval v Psychiatrické léčebně Horní Beřkovice, po emigraci do NSR pracoval v Dr. Heines Klinik für Psychiatrie und Psychotherapie in Bremen, v Universitní nemocnici Tiefenbrunn, na katedře psychoterapie a psychosomatiky Düsseldorf, do roku 1996 byl primářem Psychosomatické kliniky Isny. Od r. 1996 vedoucí oddělení pro léčbu poruch příjmu potravy a hraničních osobností na Psychosomatické klinice Bergieshuebel u Drážďan. Výcvikový terapeut a supervizor v psychoanalýze a skupinové psychoterapii, výcvikový terapeut bálintovských skupin.

 

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Výzva k účasti na výzkumu

V rámci Oddělení vědy a výzkumu PVŠPS probíhá studie, jež má za cíl převést a standardizovat zahraniční metodu International Adaptive Personality Inventory. Ta je určena k orientačnímu posouzení patologie v oblasti osobnosti. Do studie nyní hledáme dobrovolníky, kteří by vyplnili dvakrát výše uvedený inventář. Vyplnění trvá cca 20-25 min a je zcela anonymní. V případě zájmu prosíme o vyplnění na stránkách https://iapi.formr.org/ . Studie může významným způsobem napomoci v diagnostice poruch osobnosti. 
V případě dotazů můžete využít email [javascript protected email] 

Za řešitelský tým, Mgr. Filip Havlík

 25. 11. 2021
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2022/23.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020