janata_h..jpg

MUDr. Hana Janata, CSc.


Studijní programy: 

Psychologie, Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii

Vyučované předměty:

Biologie, anatomie a fyziologie I a II pro program psychologie; Zdraví a nemoc I a II pro program sociální práce; 

Kontakt:

PVŠPS Hekrova 805, e-mail: defyyana@gmail.com

Konzultace:

PVŠPS Hekrova 805 – po předchozí domluvě

Stručné CV

Lékařská  fakulta  ( nyní  3. LF UK), všeobecné lékařství, absolutorium v r. 1983, poté interní aspirantura, disertační práce  na téma vliv  světla a osvětlení  na  fyziologické  a psychologické  funkce obhájena v r. 1989,  pokračuje vědecká práce  v  Státním zdravotním ústavu - výzkum, publikační a přednášková  činnost v oblasti sick  building syndrom. V r. 1998 touha  po změně, OSVČ - konzultace, lektorská a  publikační  činnost pro odbornou  veřejnost, poté vedoucí odboru  životního prostředí na ÚMČ Praha 8 a po 4 letech práce  na  komunální úrovni  v r. 2003  pokorně zpět do Státního zdravotního ústavu  na  pozici koordinátora EU  projektů v oblasti nerovností  ve zdraví. Toto téma prochází celým dalším působením konkretizováno  na  práci  s populacemi  ohroženými  chudobou a sociálním vyloučením. Na podzim 2019 ukončena aktivní kariéra ve Státním zdravotním  ústavu. Po absolvování  certifikovaného kurzu lektor tance v r. 2018 výuka moderního tance  pro  děti, konzultace pro  projekt   Efektivní podpora  zdraví pro osoby  ohrožené  chudobou a sociálním  vyloučením.

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020