Od individuální arteterapie ke kolektivní „umělecké” tvorbě 11 volných míst

_
s
Cena: 2 600 Kč
Snížená cena 2 150 Kč i Snížená cena platí pro studenty denního studia, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, matky samoživitelky a invalidní důchodce. V případě uplatnění slevy pošlete prosím kopii dokladu, který Vás ke slevě opravňuje.

Pro objednání se musíte přihlásit.
Pokud nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

Lektor:

Magdalena Westman

Termín 11.-12.11.2023 so (9:00-19:00) - ne (9:00-16:00)
Místo konání Komunitně kulturní centrum ART na Letné, Nad Královskou oborou 55, Praha 7   (https://www.kkcart.net/kde-nas-najdete)

Pro koho je seminář určen

  • Pro všechny lidi, kteří v sobě chtějí objevovat tvořivost, dále ji rozvíjet anebo pomáhat v jejím rozvíjení dalším lidem.

  • Pro odborníky, kteří mají zájem seznámit se a pracovat s výtvarnou metodou TRIANGL. (Kolektivní umělecká tvorba, teambuilding aktivita, doplňková metoda při hodnocení a zjišťování duševního/tvůrčího potenciálu zaměstnanců, studentů, žáků, psychoterapie).

Popis semináře

Seminář/workshop je rozdělen do dvou celků. Teoretického a sebezkušenostního v poměru 1:2. Malování probíhá formou individuálně-kolektivní a plně kolektivní. Cílem semináře/workshopu je propojovat lidi napříč společností a motivovat je k aktivní SPOLU-práci. Samotný projekt Triangl má potenciál vytvářet společenství lidí (i virtuální), kteří se chtějí domluvit!

Co se na semináři dozvíte

  • Seminář nabídne produkci přelomového filmového dokumentu BBC o individuální lidské tvořivosti, řadu výtvarných ukázek, kazuistiky, pracovní listy, apod.

  • Formou verbálně-vizuálního projektu O čem mlčíš? si uvědomíte něco o sobě. Co (ne)prožíváte, čím (ne)jste (de)formováni, čeho se vám (ne)dostává.

  • Digitálně výtvarný projekt Iris vás seznámí s další zajímavou a široce využitelnou technikou. Zároveň si budete schopni vytvořit obraz i s nějakým světovým malířem.

  • S využitím technik „smejváku“, barevných obtisků, metodou Triangl a metodou D jak malovat kolektivně napříč kulturami a generacemi.

Pro seminář/workshop není potřeba mít výtvarné nadání nebo zkušenosti. Všichni bez rozdílu v sobě máme zabudovanou schopnost vyjadřovat se jak slovem, tak obrazem, Výstupem systematické výtvarné činnosti nemusí být jen umělecký artefakt, ale i tvořivé a novým výzvám otevřené životní nastavení.

Pomůcky

  • Čtvrtky A3, 220gr
  • Tužky, štětce různých velikostí
  • Umělecké vodovky, tempery, akrylové barvy, pastelky, fixy
  • Kelímek na vodu
  • Hadr
  • Noviny na vysávání vody z papíru

Pomůcky budou k dispozici na místě, vezměte si s sebou staré noviny, případně hadr.

Profil lektora

Magdalena Westman začala během studia arteterapie na JU výtvarně pracovat (od roku 2014) s mentálně hendikepovanými klienty v denním stacionáři Spolku Stéblo v Boroticích. Postupně se stala také kurátorkou výstav obrazů SPOLU každoročně organizovaných v Galerii Ambit (Klášter františkánů, Praha). Ve výtvarné práci akcentuje především sociální rozměr a skrze kolektivní výtvarnou tvorbu se snaží propojovat lidi napříč sociálními skupinami, kulturami a generacemi. Za velkou inspiraci ve své práci považuje postmodernistické pojetí psychoterapie, arteterapie i výtvarného vzdělávání. Také seznámení se s neevropským uměním během života v Jižní Africe. Více informací na www.labea.cz.
Více zde.


Zpět