markova_hana.jpg

Mgr. Hana Horáková, Ph.D.

ORCID: https://orcid.org/ 0000-0003-4192-1423


Studijní program

Psychologie

Vyučované předměty: 

Psychologie zdravotní a klinická, Psychodiagnostika v klinickopsychologické praxi

Kontakt: 

hana@markovaa.cz

Konzultace:

po výuce nebo dle domluvy, PVŠPS Hekrova 

 

Stručné CV

Pracuje jako klinická psycholožka na Neurologické klinice při 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy (2. LF UK) ve Fakultní nemocnici Motol (FNM), kde se zaměřuje především na neuropsychologickou diagnostiku kognitivních poruch dospělých. Výzkumně se zabývá zejména subjektivními a objektivními kognitivními markery časných stádií neurodegenerativních onemocnění. Od roku 2021 je školitelkou v doktorském studijním programu oboru Lékařská psychologie a psychopatologie na 1. lékařské fakultě UK. Vystudovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě UK a doktorské studium absolvovala v oboru Neurovědy na 2. LF UK. Dlouhodobě stážovala na prestižních zahraničních pracovištích (St Thomas´s Hospital, London, & Institute of Psychiatry, King´s College London (KCL), UK; Center for Neuroscience, Brigham and Women´s Hospital, & Harvard Aging Brain Study, Massachusetts General Hospital, Boston, USA). Pravidelně publikuje ve vědeckých časopisech a je spolueditorkou monografie "V bludišti jménem Alzheimer: na co v ordinaci nezbývá čas" určené laické veřejnosti. 

Web of Science ResearchID: C-7836-2018

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020