Rodiče a děti (a učitelé) v době covidové ONLINE SEMINÁŘ 6 volných míst

_
s
Cena: 550 Kč
Snížená cena 460 Kč i Snížená cena platí pro studenty denního studia, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, matky samoživitelky a invalidní důchodce. V případě uplatnění slevy pošlete prosím kopii dokladu, který Vás ke slevě opravňuje.

Pro objednání se musíte přihlásit.
Pokud nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

Lektor:

Mgr. Jan Kulhánek

Termín so 5. 12. (9:00-14:00)

Seminář probíhá na platformě neveřejného vysílání na Youtube. Účastníci dostanou emailem odkaz, na který kliknou a dostanou se do kurzu přes počítač, mobilní telefon či tablet.
Kromě živého videa, ilustrativních obrázků a prezentací je aktivní chat, který slouží pro ohlášení účastníků a zejména pak k diskusi, kladení dotazů, připomínek a ke zpětné vazbě. Pro živý online diskuzní blok se využívá program ZOOM.

Pro koho je seminář určen

  • Pro širokou veřejnost
  • Pro rodiče, které zajímá, jak to chodí jinde a chtějí se inspirovat
  • Pro učitele, kteří chtějí lépe poznat různorodost, obtíže i pozitivní prvky v zázemí svých žáků
  • Pro lidi z pomáhajících profesí, kteří dávají podporu rodičům, dětem i učitelům

Popis semináře

Cíl: Reflexe současné situace v rodinách z pohledu rodičů a dítěte, kontakt a komunikace se školou.
Společně s účastníky semináře se blíže podíváme na podobnosti i odlišnosti ve vnímání doby covidové z pohledu rodičů a dětí. Všímání si potřeb, obav i nespokojeností pomůže k prohloubení vzájemné empatie a zlepšení komunikace, i přes vzájemné odlišnosti si tak lépe uvědomíme, že jsme v tom spolu.
Seminář bude probíhat interaktivní online formou, klinický psycholog a psychoterapeut zde bude sdílet své poznatky a vlastní zkušenosti na dané téma, celkově bude program orientovaný hlavně prakticky.

Co se na semináři dozvíte

  • Nahlédnutí do rodin v různé situaci s různým prožíváním období covidové epidemie
  • Pohled a prožívání dětí přímo souvisí s nastavením rodičů
  • I psycholog a učitel bývá často rodič
  • Důsledky covidové epidemie na naše myšlení, emoce a chování
  • Práce s nejistotou a se stresem – jak pomoci dětem i sami sobě.
  • Závěr – shrnutí

Profil lektora

Klinický psycholog, psychoterapeut
Psychologické vzdělání: FFUK Praha, jednooborová psychologie, klinická atestace, funkční specializace v oboru klinická psychologie. Psychodynamický výcvik VIAP, supervizní výcvik ČIS, supervizor pro zdravotnictví a pomáhající profese, případová i týmová supervize
Praxe: Arteterapeut na Dětské psychiatrické klinice FN Motol, psycholog na DPK FN Motol, psycholog a psychoterapeut v Centru zrakových vad FN Motol. Dlouholetá spolupráce s Klubem duševního zdraví pro dospívající a dospělé psychiatrické pacienty při VFN Praha. 2006 – 2011 Vedoucí psycholog a psychoterapeut v Denním psychoterapeutickém sanatoriu Ondřejov (ambulance, vedení stacionářů, skupin, jiných programů pro pacienty s psychotickým onemocněním, rodinné terapie), nyní privátní zdravotnické zařízení PSYCHOTERAPIE ANDĚL. Lektorská činnost, zejména výukové bloky na PVŠPS. Člen ČIS, ČAP.


Zpět