Manipulace strachem ve veřejném prostoru ONLINE SEMINÁŘ 18 volných míst

_
s
Cena: 950 Kč
Snížená cena 790 Kč i Snížená cena platí pro studenty denního studia, nezaměstnané, matky na mateřské dovolené, matky samoživitelky a invalidní důchodce. V případě uplatnění slevy pošlete prosím kopii dokladu, který Vás ke slevě opravňuje.

Pro objednání se musíte přihlásit.
Pokud nemáte účet, můžete se zaregistrovat.

Lektor:

Mgr. Jan Kulhánek

Termín pá 19.2.2021 (9:00-16:30)

Seminář probíhá na platformě neveřejného vysílání na Youtube. Účastníci dostanou emailem odkaz, na který kliknou a dostanou se do kurzu přes počítač, mobilní telefon či tablet.
Kromě živého videa, ilustrativních obrázků a prezentací je aktivní chat, který slouží pro ohlášení účastníků a zejména pak k diskusi, kladení dotazů, připomínek a ke zpětné vazbě. Pro živý online diskuzní blok se využívá program ZOOM.

Pro koho je seminář určen

  • Pro všechny, kteří se zajímají o dění kolem nás
  • Pro psychology a další profese, zajímající se o práci médií a vlivu na veřejné mínění
  • Pro ty, které zajímají mezigenerační rozdíly v pohledu na veřejný prostor

Popis semináře

Seminář je zaměřený na využívání strachu při prosazování zájmů skupin ve veřejném prostoru. Budeme se věnovat konkrétním postupům manipulace s veřejným míněním, úloze sociálních sítí, možnostem, jak se manipulativním postupům bránit.
Ilustrativní citáty:
„Účel světí prostředky. Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu.“ – Niccolo Machiavelli
„Strach z nás někdy dělá hrdiny a bezmoc nám dává odvahu.“ — Valeriu Butulescu
„Strach lže a ty mu věříš.“ — Friedrich Nietzsche

Co se na semináři dozvíte

  • Co je to manipulace a jak se využívá k ovlivnění veřejnosti
  • Kdo je snadněji manipulovatelný
  • Jsou některé skupiny zranitelnější? Téma seniorů, vysokoškoláků.
  • Jaké jsou konkrétní postupy manipulátorů
  • Proč je důležité v lidech vyvolat strach
     

Profil lektora

Klinický psycholog, psychoterapeut
Psychologické vzdělání: FFUK Praha, jednooborová psychologie, klinická atestace, funkční specializace v oboru klinická psychologie. Psychodynamický výcvik VIAP, supervizní výcvik ČIS, supervizor pro zdravotnictví a pomáhající profese, případová i týmová supervize
Praxe: Arteterapeut na Dětské psychiatrické klinice FN Motol, psycholog na DPK FN Motol, psycholog a psychoterapeut v Centru zrakových vad FN Motol. Dlouholetá spolupráce s Klubem duševního zdraví pro dospívající a dospělé psychiatrické pacienty při VFN Praha. 2006 – 2011 Vedoucí psycholog a psychoterapeut v Denním psychoterapeutickém sanatoriu Ondřejov (ambulance, vedení stacionářů, skupin, jiných programů pro pacienty s psychotickým onemocněním, rodinné terapie), nyní privátní zdravotnické zařízení PSYCHOTERAPIE ANDĚL. Lektorská činnost, zejména výukové bloky na PVŠPS. Člen ČIS, ČAP.


Zpět