foto_matka3.jpg

Arnoštka Maťová 

(*1925 - 2022) 

Diplomovaná sociálně zdravotní pracovnice absolvovala Masarykovu státní školu zdravotní a sociální péče v Praze. Pracovala nejprve v Poradně duševní hygieny v protialkoholní poradně při Zdravotním úřadu hl. m. Prahy a od roku 1950 v Psychiatrické klinice na oddělení pro léčbu závislostí v Apolináři. Jako spolupracovnice doc. Skály se podílela na rozvoji léčebného programu, jejím hlavním zaměřením byl léčebný režim spolupráce s rodinou a zaměstnavateli pacientů, psychoterapeutické skupiny manželských párů, doléčování pacientů, sledování léčebných výsledků a zácvik kolegyň z jiných pracovišť. Stála u zrodu Pražské psychoterapeutické fakulty a Pražské vysoké školy psychosociálních studií.

 

 

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Výzva k účasti na výzkumu

V rámci Oddělení vědy a výzkumu PVŠPS probíhá studie, jež má za cíl převést a standardizovat zahraniční metodu International Adaptive Personality Inventory. Ta je určena k orientačnímu posouzení patologie v oblasti osobnosti. Do studie nyní hledáme dobrovolníky, kteří by vyplnili dvakrát výše uvedený inventář. Vyplnění trvá cca 20-25 min a je zcela anonymní. V případě zájmu prosíme o vyplnění na stránkách https://iapi.formr.org/ . Studie může významným způsobem napomoci v diagnostice poruch osobnosti. 
V případě dotazů můžete využít email [javascript protected email] 

Za řešitelský tým, Mgr. Filip Havlík

 25. 11. 2021
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2022/23.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020