lukasova_hana.png

Mgr. Hana Lukášová, Ph.D.

Studijní program: 

Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii

Vyučované předměty: 

Speciální pedagogika

Kontakt: 

hanezka@email.cz

Konzultace: 

dle dohody

 

Stručné CV

Vystudovala psychologii a speciální pedagogiku na PedF UK v Praze a doktorandský obor pedagogická psychologie tamtéž. Dlouhodobě se věnuje práci s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami. Od roku 2016 pracuje jako psycholog a speciální pedagog ve Speciálně pedagogickém centru při FMŠ Arabská. Dále pracuje jako psycholog a psychoterapeut v Centru Hladina s dětskými i dospělými klinety a jako externí psycholog pro dětský domov v Mladé Boleslavi. Má zkušenosti s prací školního psychologa a s výukou na VŠ v oblasti inkluze a vývojové psychologie. Má ukončené psychoterapeutické vzdělání v daseinsanalytickém směru.

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Stopy naší činnosti ve světě

Doc. Radek Trnka poskytl rozhovor o domorodých konceptech vědomí pro web The Fabric of Folklore.

V odpovědi na poslední otázku zmínil i právě probíhající výzkum šamanských technik v psychoterapii, na kterém se podílejí naši studenti.

26.2.2024


Studie našich kolegů Radmily Lorencové a Radka Trnky "Variability in Cultural Understandings of Consciousness: A Call for Dialogue with Native Psychologies” budí zájem na mezinárodní scéně. Podle jejich zjištění jsou domorodé koncepty vědomí často vztahové a neoddělitelné od environmentálních a náboženských konceptů. Překvapivě se ukázalo, že domorodé chápání globálního vědomí není v protikladu k vědomí lokálnímu.

Více si přečtěte v tiskové zprávě na MedicalXpress.

1. 10. 2023
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2024/25.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020