img_2998.jpeg

doc. PhDr. Bc. Alena Hricová, Ph.D.

ORCID https://orcid.org/0000-0003-0549-4962

 

 

Studijní programy: 

Psychologie, Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii

Vyučovaný předmět:

Úvod do teorie a metod sociální práce; Metodologie sociálních věd; Aktuální pokroky v sociální psychologii; Multivariační statistická analýza dat 

Kontakt: 

ali.kajanova@email.cz

Konzultace:

PVŠPS, Milánská, online po předchozí domluvě,

Stručné CV

Vystudovala psychologii a sociologii na Fakultě sociálních studií Masarykovo univerzity v Brně, obor Rehabilitační psychosociální péče o postižené děti, dospělé a seniory na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (ZSF JU). PhDr. získala v oboru sociální práce v Nitře, Ph.D. ve specializaci ve zdravotnictví na ZSF JU, stejně jako docenturu v oboru zdravotně sociální péče. Věnuje se především sociální práci s marginalizovanými skupinami, sociální exkluzi, romské minoritě a metodologii v sociálních vědách. Má mnohaleté zkušenosti s praktickou sociální prací s marginalizovanými a primární a sekundární prevencí.

Je autorkou různých projektů a publikací s výše uvedenou tématikou.

Poslední články

_ud04955.jpg

Přijímáme přihlášky pro akademický rok 2023/2024 v akreditovaných studijních programech:

Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Psychologie.
Bakalářský a navazující magisterský studijní program 
Sociální práce se zaměřením na komunikaci a aplikovanou psychoterapii.

Bližší informace k přihlášení naleznete zde


Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet rozhovor našeho kolegy Radka Trnky pro @PsychToday. Spolu s @drjamieaten, který rozhovor vedl, se dotkli mnoha témat od první vlny COVID-19 v ČR, přes znovunalezení pobytu v přírodě, které nám přinesla karanténa, rostoucí důležitosti fyzické a psychické odolnosti až po kvantovou antropologii.

Celý rozhovor čtěte ZDE 

30. 6. 2020

Výzva k účasti na výzkumu

V rámci Oddělení vědy a výzkumu PVŠPS probíhá studie, jež má za cíl převést a standardizovat zahraniční metodu International Adaptive Personality Inventory. Ta je určena k orientačnímu posouzení patologie v oblasti osobnosti. Do studie nyní hledáme dobrovolníky, kteří by vyplnili dvakrát výše uvedený inventář. Vyplnění trvá cca 20-25 min a je zcela anonymní. V případě zájmu prosíme o vyplnění na stránkách https://iapi.formr.org/ . Studie může významným způsobem napomoci v diagnostice poruch osobnosti. 
V případě dotazů můžete využít email [javascript protected email] 

Za řešitelský tým, Mgr. Filip Havlík

 25. 11. 2021
news-2.jpg

Přijímáme přihlášky na Pražskou psychoterapeutickou fakultu na školní rok 2022/23.

Víkendové studium v rámci celoživotního vzdělávání pro odborníky i veřejnost. Informace o studiu na PPF najdete zde, informace k přihlášení zde

31. 3. 2020